10 הדיברות לגידול ילדים

הקדמה:

לא הייתי מגדיר את עצמי כמומחה בגידול ילדים, אבל חכמינו ציינו שאין חכם כבעל ניסיון, ולי יש ניסיון עם ילדים (אני לא סופר אותי), אני מת עליהם ועל הדרך בה עיצבתי אותם…שופופו

1. קווים אדומים – תגדירו את הקווים האדומים שלכם, ותעמדו בהם! ילדים טובים בלזהות קווים אדומים, והם ממש מעולים בלנסות ולחצות אותם…החלטתם שבשעה 20:00 הם במיטה…תגדירו את זה כקו אדום! ותעמדו מאחורי זה! לא משנה כמה הם יבכו…ינסו לתמרן אתכם..בפעם הראשונה יהיה קשה..בפעם הבאה פחות..וכשהם ינומו במיטה תודו..רק לעצמכם על שיש לכם קווים אדומים.

2. חזית אחידה – חומה בצורה… הכי חשוב שבעולם שתהיו לאחד בחינוך ילדים, ותאמינו לי המאבק הזה קשה יותר מהפלת חומת ברלין, ילדים כל הזמן מחפשים את הסדקים בשביל להיכנס בהם, נודדים מהורה להורה מחפשים לשמוע בדיוק מה שהם רוצים…כשהורה אחד מחליט משהו אז ההחלטה היא פה אחד…בנוגע לאי הסכמה…רדו בזהירות לסעיף 8.

3. יצירתיות – תפעילו את היצירתיות שבכם ותראו איך אתם מנווטים את הילדים, בחיוך, לעשות כל מה שתרצו, תעשו איתם תחרות למקלחת, תחרות למיטה, תגרמו להם לעשות הכל בחיוך…אני יודע שאצלי זה עובד!

4. גמילה – גמילה מטיטול, מחיתול, ממוצץ מאלכוהול או ממין…החלטתם שהגיע הזמן לגמול! אל תחזרו לאחור! תמשיכו קדימה עם האמונה שהקשה יעבור והם יתרגלו למצב החדש…תבהירו להם שעכשיו הם גדולים, תנו להם לקחת את החיים בידיים שלהם, אפילו אם מדובר על לקיחת אחריות וירטואלית בלבד.

5. אוכל – הסיטואציה שילדים הכי אוהבים, הם אוהבים אתכם מתחננים שהם יאכלו, הם אוהבים לראות אתכם עושים מטוס עם כפית מלאה במילקי לפה המתוק שלהם, הם אוהבים לא לאכול!
אז שלא יאכלו! רעב זה דבר אינסטקטיבי…מבטיח שהם לא ימותו ברעב…

רק תיזכרו כמה דברים בסיסיים:
א. ארוחות מסודרות, אל תכריחו אותם לאכול, אבל! תסבירו שעכשיו זמן האוכל ואחר כך לא יהיה, יותר חשוב מזה…
ב. אחר כך כשהם יבקשו לאכול…אל תתנו! היה זמן לאוכל…הזמן הזה חלף…הם אולי ילכו לישון רעבים הפעם..פעם הבאה הם יגמרו את כל הצלחת…זה בדוק!
ג. בלי נשנושים מיותרים לפני האוכל…חוץ מנשיקות וחיבוקים.

6. שינה – זה דבר כייפי להיות עם הילדים שלך…הדבר הכי כייפי זה כשהם הולכים לישון! שקט ושלווה משתררים בבית, יש זמן להפריח את הזוגיות…או לראות טלוויזיה J
שינה זה קו אדום מבחינתנו…ראו סעיף 1…

אז הם בוכים..רוצים להסתובב בסלון עד השעות הקטנות של הלילה, רוצים להרדים אתכם…שיבכו! לא נורא להכיל את הבכי שלהם..בתנאי שאתם משננים לעצמכם שזה למען מטרה טובה! שקט!!!!!!

7. מריבות אחים – אל תהיו שופטים! תנו להם להתמודד…תגדירו קווים אדומים שאסור לנבל את הפה, אסור להרים את היד, מהר מאוד הם יבינו שאין תשומת לב מאבא ואל מאימא, הם יפנימו שאין טעם לריב…מה גם שבמריבות הראשונות הם יבינו מי החזק יותר ומי החכם יותר.

8. לא לפני הילדים! – לא לריב לפני הילדים, לא בכל נושא ובמיוחד לא בנוגע לחינוך שלהם, בשביל זה יש את השקט אחרי שהם הולכים לישון (תעלו בזהירות לסעיף 6) שבו בערב…תגבשו את הצעדים הנכונים לחינוך, תעבדו יחד מה לא היה בסדר, ואיך נשתפר לקראת הבקשה הבאה או הסיטואציה שבטח תגיע למחרת.

9. לגונן יותר מידי – המציאות, במיוחד במדינה שלנו זו מציאות קשה, אל תגוננו יותר מידי על הילדים, תנו להם להתמודד…שידעו שהם חייבים לקחת את החיים שלהם עם 10 האצבעות הקטנות שלהם, כי בעתיד אתם לא תהיו צמודים אליהם בשביל לפתור להם את כל הבעיות שבעולם.

10. תנו אהבה תקבלו כיפליים – תחבקו, תנשקו, תלטפו..כל חיבוק, נשיקה וליטוף יחזרו אליכם כפל כיפליים, תגידו שאתם אוהבים, שהם הדבר הכי טוב שקרה לכם בחיים, שאתם לא הייתם יודעים איך היינו מסתדרים בלעדיהם, שהם מוסיפים כל כך הרבה למשפחה…תאהבו אותם הם יאהבו אתכם…בחזרה.

המגזין
עוד באתר

דילוג לתוכן