המדריך לניהול עסק משותף

לעסק המושתת על שותפות בין שני אנשים או יותר, עשויים להיות יתרונות רבים:

א. האחריות על ניהול העסק מתחלקת בין כמה אנשים ואיננה מוטלת על כתפי אדם אחד.

ב. אין תלות של העסק במנהל אחד בלבד. יש פיתרון נוח כאשר המנהל יוצא למילואים, יוצא לחופשה, או חלילה נאלץ להיעדר מהעסק בתקופת מחלה.

ג. ניתן לנצל את הכישורים השונים של השותפים בהתאם לאפיקים שבהם יש להם יתרונות יחסיים: ניהול, תפעול, כספים, פיתוח מוצרים, אפיקים טכניים וכדומה. נדיר שאדם אחד יהיה בעל כישורים טובים בכל אחד מהתחומים הנ"ל.ד. בזמן משבר כשיש צורך בהשקעה כספית נוספת, המאמץ יתחלק בין השותפים.

ה. מצבי לחץ או כאשר צריך לקבל החלטות משמעותיות לגורל העסק, המנהל איננו מרגיש בודד. יש לו עם מי להתחלק בנטל, באחריות ובהחלטות.

אולם יש לקחת בחשבון שכל היתרונות שהעליתי לעיל, עלולים להפוך לחסרונות אם השותפים לא יערכו כראוי לקיום השותפות:

א. ראשית, חשוב לדעת מי השותף. יש לבחור שותף שאפשר ליצור איתו "כימיה משותפת" ושמוכן לקבל גם דעות שונות מדעותיו ומסוגל להשרות אווירה חיובית בעסק.

ב. חשוב לבנות את העסק על בסיס הסכמה הדדית, על חזון ועל מטרות משותפות.

ג. רצוי מאוד לפני תחילת הפעילות, להכין תכנון משותף לפעילות המוסכמת, להכין תוכנית השקעות ריאלית, תקציב פעילות וכמובן ותוכנית עסקית. רצוי להכין את התוכנית בעזרת יועץ עסקי אוביקטיבי.מדובר אומנם בתוכניות שעולות כסף, אולם ביצוע הדברים כיאות עשוי לחסוך כספים רבים ועוגמת נפש בעתיד.ד. חשוב מאוד להחליט מראש על מבנה ארגוני מוסכם ועל חלוקת תפקידים מוסכמת בין השותפים. השותפים חייבים להבין שאומנם כל השותפים הם הבעלים של העסק אך בראש העסק חייב לעמוד מנהל אחד שינווט וינהיג את הארגון.

ה. נושא תכנון הכספים הוא קריטי לניהול העסק. חייבים לבחור אדם אחד שיהיה אחראי על הכספים והשותפים חייבים לשתף פעולה ולהסכים להחלטותיו.

ו. נושאי משכורות הבעלים וחלוקת רווחים, צריכים להיות מוסכמים על השותפים. יש לקבוע מראש מה יקרה אם יהיה צורך להזרים הון נוסף לחברה. האם כל שותף יזרים הון במידה שווה לחלקו בעסק? אם אחד השותפים לא יכול להזרים כסף או איננו רוצה להזרים כסף, האם חלקו בשותפות ירד (ידולל)?ז. מה מדיניות השותפים לגבי העסקת בני משפחה בעסק? לפי איזה קריטריון יתקבלו בני משפחה?

ח. מה קורה אם אחד השותפים רוצה לפרוש או נאלץ לפרוש: האם מפרקים את העסק? האם השותף השני לוקח את העסק על עצמו? כיצד ובאיזה מחיר נעשה הדבר? האם מקובל על השותפים עקרון "במבי": " BUY ME BUY YOU "- זהו מנגנון שיוצר מחיר עבור פירוק השותפות ובא להבטיח שבמקרה של פירוק השותפות, אחד השותפים ימשיך להפעיל את העסק.

מומלץ לעגן מראש את כל ההסכמות בכתב בהסכם כתוב וחתום בין השותפים או בתזכיר ובתקנון החברה. בכל מקרה רצוי שעו"ד יהיה מעורב בהעלאת ההסכמות על הכתב.

אכן, הקמת שותפות יכולה להיות סיפור של הצלחה , אבל היא עלולה להיות… בכייה לדורות.

ההצלחה שבקיום השותפות תלויה הן בנפשות הפועלות בעסק, הן בצורת ההתארגנות לקראת הקמת השותפות ובעיקר ברצונם הטוב של השותפים, ביכולתם לעמוד בהסכמים שביניהם וביחס ובכבוד ההדדי שביניהם.

המגזין
עוד באתר

דילוג לתוכן