איך מצליחים לחסוך כסף בכל חודש?
איך מצליחים לחסוך כסף בכל חודש

כמה פעמים אמרתם לעצמכם, שאתם חייבים להתחיל לשים כסף בצד ולחסוך? אין ספק שזה חשוב, עבור הוצאות לא צפויות, יעדים חשובים ותכנון פנסיוני, אבל אתם פשוט לא מצליחים להתמיד בזה. אז מה עושים?

זה הזמן לפתח הרגלים פיננסיים בריאים יותר, כדי שתצליחו לייצר חיסכון ולהתמיד, כך שתוכלו לממן את כל המטרות שלכם לטווח הקצר והארוך.

תעקבו אחר ההוצאות שלכם

הצעד הראשון כדי להתחיל לחסוך כסף, הוא להבין כמה אתם מוציאים ועל מה. תעקבו אחר כל ההוצאות שלכם, כלומר כל קפה, רכישה לבית ונסיעה במונית, כמו גם חשבונות חודשיים רגילים.

תרשמו את ההוצאות בצורה ידנית, בגיליון אלקטרוני או באמצעות אפליקציה ייעודית למעקב הוצאות. ברגע שיהיו לכם נתונים, תוכלו לסדר למיין אותם לפי קטגוריות – למשל: דלק, מצרכים, משכנתא וכו'. עם כל המידע לפניכם, תהיה לכם אפשרות להבין על מה אתם מוציאים יותר מדי, ולהתחיל לחפש דרכים לחסוך.

תחשבו על חיסכון בתכנון התקציב

ברגע שאתם יודעים כמה ואיפה אתם מוציאים בחודש, השלב הבא הוא לתכנן תקציב מסודר. התקציב צריך לכלול את ההוצאות לצד ההכנסות, כדי שתוכלו להבין כמה למעשה נשאר לכם בכל חודש, אם בכלל. תקפידו לקחת בחשבון הוצאות המתרחשות באופן קבוע, אך לא כל חודש, כמו תחזוקת רכב.

לצד כל אלה, תכללו בתקציב קטגוריה נפרדת לחיסכון, ותנסו לשים בצד כמה שיותר. המטרה הסופית שלגם צריכה להיות, חיסכון של 15 עד 20 אחוז מההכנסה שלכם.

תמצאו דרכים לקצץ בהוצאות

אם אתם לא מצליחים להגיע למטרה הזו, הגיע הזמן לקצץ בהוצאות. תחפשו דרכים להוזיל הוצאות לא חיוניות, כמו בידור ומסעדות, וגם תנסו לשלם פחות על הוצאות קבועות, כמו ביטוח רכב או הטלפון שלכם.

אלה כמה דרכים לקצץ בהוצאות:

איתור פעילויות בחינם

בחינת נחיצות של מינויים והוצאות חוזרות אחרות

ביטול מנויים וכרטיסי מועדון שאינכם משתמשים בהם

בדיקת עלות האכילה בחוץ לעומת הבישול בבית – באופן כללי, כדאי לאכול כמה שיותר בבית, ולהשאיר את המסעדות לערבים מיוחדים או לפינוק מזדמן.

המתנה לפני רכישות – אם אתם חולמים על רכישה לא חיונית, חכו כמה ימים. אולי תבינו שאתם יכולים להתאזר בסבלנות, ואפילו לתכנן איך אתם חוסכים עבור הרכישה.

תגדירו יעדי חיסכון

אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך כסף היא להגדיר יעדים. ראשית, תחשבו על מה אתם רוצים לחסוך – הן בטווח הקצר (שנה עד שלוש שנים) והן בטווח הארוך (ארבע שנים או יותר). לאחר מכן תעריכו לכמה כסף תזדקקו ,וכמה זמן עשוי לקחת לכם לחסוך אותו.

מטרות חיסכון נפוצות לטווח קצר: קרן חירום (שלושה עד תשעה חודשים של הוצאות מחיה), חופשה או מקדמה עבור רכב.

מטרות חיסכון נפוצות לטווח ארוך: מקדמה על בית או פרויקט שיפוץ, חינוך או פרישה.

המגזין
עוד באתר

דילוג לתוכן